Typy pre očarujúce nechty
Väčšina z nás nevenuje svojim nechtom dostatočnú pozornosť. Ak sú príliš dlhé, jednoducho ich odstrihneme a ak sa ošúpe lak, použijeme odlakovač a je po probléme. A pritom si zaslúžia omnoho viacej pozornosti. Nechty ním svojou formou, štruktúrou a sfarbením ukazujú čo sa v našom tele odohráva a s akými ochoreniami bojujeme. Ak si predstavíme, že nechty narastú za mesiac 3 milimetre, vieme si ľahko prečítať, aké choroby nás trápia. Takže je naozaj výhodné použiť nechty ako zrkadlo nášho zdravia.
1.krok Čistenie nechtov
Nechty namočíme aspoň na 3 minúty do mydlovej vody aby kožka zmäkla.Za týmto účelom môžeme použiť aj špeciálny prípravok ktorý na kožku nanášame vatovou tyčinkou.Kožke potom tupým koncom pilníka zatlačíme ku koreňu nechtu až kým nie je viditeľný mesiačik.Veľký pozor pritom treba dávať, aby sme si neporanili lôžko nechta, na ktoré ku koncu nanesieme regeneračný krém. Jeho úlohou je udržať vlhkosť v nechtovej platničke alebo ju mechanicky spevniť a pripraviť tak necht na úpravu pilníkom.
2.krok Pilovanie nechtov
Po dôkladnom vyčistení a zatláčaní kožky môžeme pristúpiť k druhej, nemenej dôležitej časti, starostlivosti o nechty, a tou je úprava ich tvaru pomocou pilníka. Ním nechty skracujeme a tvarujeme vždy do oválu alebo do mierne zaguľatenej špičky, smerom od kraja nechtu k jeho stredu, pričom vonkajšie uhly nevypílime hlboko, aby nám necht nezarastal. Pilovať začíname od najkratšieho nechtu, k dĺžke ktorého prispôsobujeme veľkosť ostatných nechtov. Veľmi široké nechty môžeme zamaskovať tak, že ich necháme narásť o niečo dlhšie a potom ich pilníkom vytvarujeme do predĺženého oválu. Ak máte dlhé a úzke nechty, ovál by mal byť kratší. Dĺžku normálnych nechtov upravíme tak, aby necht presahoval iba kúsok nad koniec prsta.
3.krok Lakovanie nechtov
Posledným krokom, ktorý završuje nielen proces manikúry, ale i celého líčenia a skrášľovania sa, je lakovanie nechtov. Skôr však ako k nemu pristúpime, mali by sme nechty poriadne opláchnuť, odstrániť z nich zvyšky oleja, mydla alebo krému, a usušiť, aby sa lak dobre rozotieral. Až potom môžeme začať s ich lakovaním, pri ktorom postupujeme nasledovne: Najprv na celý necht nanesieme priehľadný podkladový lak (kondicionér), najlepšie transparentný, ktorý predlžuje a skvalitňuje trvácnosť farebného laku na nechtoch. Nechty nalakujeme dvomi, pri nanášaní menej sýtych farieb až tromi, vrstvami zvoleného laku postupne za sebou. Prvý ťah štetca vedieme uprostred nechta a až tak vyplníme jeho kraje. Na širokých nechtoch necháme na stranách voľný pásik, aby sa opticky predĺžili. Lakovať začíname od ukazováka, pokračujeme prstenníkom, prostredným prstom, malíčkom a končíme palcom. Rovnakú postupnosť treba dodržať i pri nanášaní povrchového laku, ktorým môžeme na záver prekryť farebný lak. Má ochranný charakter.
Čo sa týka výberu farby laku, akýmsi nepísaným zákonom je, že farba laku musí korešpondovať s farbou rúžu. Súčasná móda toto pravidlo jednoznačne porušuje. Prináša hravosť a extravagantnosť v podobe rôznofarebných nechtov. Každý necht sa môže popýšiť inou farbou, ktoré navyše môžu byť ozdobené i štrasovými kamienkami, nálepkami, plátkovým zlatom či maľovanými miniatúrami, ktoré sú vytvorené špeciálnymi farbami. Ak však patríte medzi konzervatívnejšie dámy, ale predsa aj vy chcete držať krok s módou, vyskúšajte francúzsku manikúru, ktorá sa na rozdiel od iných tradičných módnych trendov, v tejto oblasti, teší stále väčšej obľube.
UPOZORNENIE!!!
(Andrea, 4. 2. 2011 0:13)