Božské domáce kúpele.Info tu!
Na rozdiel od sprchy je kúpeľ sviatočnejšou udalosťou. Väčšina z nás si ho dopraje poredšie, pretože je náročnejší na čas aj spotrebu vody. O to viac si dajte záležať na jeho príprave, nech si toto občasné potešenie vychutnáte do poslednej kvapky vody. Kým sa teda dostaneme ku konkrétnym kúpeľným receptúram, zastavíme sa ešte na chvíľku pri otázke vytvárania tej správnej atmosféry.
Vytvorte si vlastný playlist s relaxačnou „chill out“ hudbou, nech má váš kúpeľ príjemný hudobný podmaz. Vezmite si so sebou k vani zopár vonných sviečok – ideálne s vôňou, ktorá bude dopĺňať tú, čo máte vo vani. Zbytočne veľa krížených aróm bude pôsobiť rušivo a nepríjemne, čo predsa nechcete.
Penu, olej či soľ?
Čo pridať do kúpeľa? Pena vyzerá na pohľad efektne, ale ak máte tendenciu k vysúšaniu pleti, vo vani by ste sa nemali dlho zdržiavať. A len čo z nej vyjdete, nezabudnite ošetriť pleť mastným telovým mliekom.
O niečo šetrnejšie sú olejčeky a liečivé soli. Za tie prírodné, bez použitia farbív a syntetických aróm, síce zaplatíte viac, no máte istotu, že pohladia aj tú najcitlivejšiu pokožku. Navyše, ak si nájdete chvíľku času, soľ do kúpeľa môžete namiešať aj doma. Tu sú naše tri recepty:
Pre lepší spánok
Zmiešajte liter destilovanej vody, 2 dl telového gélu s neutrálnou arómou a pár kvapiek levanduľového esenciálneho oleja. Nechajte v dobre uzavretej nádobe a pri napúšťaní vane obsah fľaše pomaly prilievajte do vody. Uvidíte, že po takomto kúpeli zaspíte ako bábätko.
Pre viac energie
Ak, naopak, potrebujete dobiť baterky a vzpružiť telo i myseľ, odporúčame vykúpať sa v energických vôňach trópov. Zmiešajte tri kvapky ružového oleja, dve kvapky jazmínového oleja, dve kvapky kokosového oleja a kúsok glycerínu. Pridajte liter destilovanej vody, pol šálky nepenivého sprchového gélu a všetko dobre pretrepte.
zdroj:wanda.sk